+370 671 20682
 

Tinko paskirtis ir rūšys

 

Tinku yra vadinamas apdailos sluoksnis, kuriuo padengiamas pastatų, sienų, pertvarų, lubų, kolonų ir kt. konstrukcinių elementų paviršiaus. Tinkas išlygina šiuos paviršius ir suteikia jiems tam tikrą formą bei tekstūrą. Įvairių paviršių apdailai yra naudojamos skirtingos tinko rūšys, atsižvelgiant į siekiamą tikslą, medžiagą, iš kurios struktūriniai elementai yra pagaminti, ir sąlygas, kuriomis jie bus eksploatuojami.

 

Tinko paskirtis

 

Tinko paskirtys yra šios: sanitarijos, techninė, apsauginė, konstruktyvi ir dekoratyvinė. Tinkas užtikrina, kad pastatų konstrukcijų paviršius būtų lygus bei glotnus, paruoštas dažymui bei apdailai, kas padeda išvengti dulkių nuosėdų ant jų ir palengvina nešvarumų valymą. Tinkas padeda apsaugoti konstrukcijas nuo žalingo drėgmės poveikio, padidinti atsparumą šilumos praradimui, sumažinti garso laidumą ir apsaugoti nuo cheminių medžiagų poveikio.

 

Tinkas turi atitikti klimato sąlygas statybvietėje, priešgaisrinės apsaugos reikalavimus, patalpų temperatūros ir drėgmės sąlygas (Žr. lentelė Nr. 1), technologinius gamybos reikalavimus, taip pat apsaugoti pastato konstrukcijas nuo kitų nepalankių veiksnių.

 

1 lentelė. Vidaus patalpų drėgmės rodikliai

 

Režimas Santykinė oro drėgmė, %
Sausas Mažiau nei 50
Normalus 50-60
Drėgnas 61-75
Šlapias Daugiau kaip 75

 

Atsižvelgiant į tai, naudojamas kelių rūšių specialios paskirties tinkas – hidroizoliacinis, akustinis ir kt. Dekoratyvinė tinko savybė pasireiškia kuriant ypatingą tekstūrą ant tinko sluoksnio paviršiaus, tai atliekama parenkant mišinio sudėtį pagal medžiagą (užpildas ir rišalas) bei spalvą, jo padengimo metodą bei užbaigiant viršutinio sluoksnio paruošimu, naudojant skirtingus instrumentus ir prietaisus.

 

 

Susisiekite su mumis ir patikėkite mums savo statybos darbus!

 

Visada nemokamai konsultuojame visais sienų ir lubų tinkavimo klausimais.
Skambinkite dabar +370 671 20682

ir mielai atsakysime į visus klausimus

 

betonavimo-paslaugos

Susisiekite su mumis