+370 671 20682

Tinkavimas kalkiniu cementiniu tinku mechaniniu būdu

 

Prieš tinkavimo darbų pradžią reikia atitinkamai paruošti paviršius ir panaudoti atitinkamą gruntą, padidinantį tinko sukibimą su sienos ar lubų paviršiumi.

 

Išgaubtus kampus prie sienų sandūrų, atramų bei durų ir langų angokraščių briaunas rekomenduojama apsaugoti nuo mechaninių apgadinimų, įmontuojant kampinius tinkavimo profilius. Taip pat nenaudoti iš lengvųjų metalų pagamintų profilių bei nemontuoti jų gipso turinčiomis medžiagomis. Rekomenduotini cinkuoti plieniniai profiliai ir greitai surišantis montažinis mišinys.

 

Tose vietose, kuriose yra įvairių medžiagų sąlytis, į tinką reikia įplukdyti tinklelį (pvz., iš stiklo audinio, vielos), kuris sumažins įtrūkimų atsiradimo grėsmę. Kai kuriais atvejais prie langų ir durų angokraščių reikia panaudoti skersinį armavimą. Reikalui esant reikia panaudoti tinko armavimą (pvz., ventiliacijos ir kitų komunikacijų tinklui uždengti).

 

 

Tinko masė ant sienos ar lubų yra klojama išpurškiamuoju pistoletu. Reikia nepamiršti išlaikyti vienodą atstumą tarp purkštuko ir tinkuojamo paviršiaus.

 

Išklojus reikiamą naudojamai tinko rūšiai sluoksnių kiekį, tinką išlyginti H formos tinkavimo lenta. Paviršių palikti pradiniam skiedinio sukietėjimui.

 

Po pradinio sukietėjimo visus nelygumus reikia prispausti trapecine liniuote tol, kol bus gautas lygus paviršius. Tinkas turi būti taip sukietėjęs, kad trapecinė liniuotė jo nedraskytų, o tinkas po truputį trupėtų.

 

Paskutinis darbų etapas – tai paviršiaus nutrynimas polistireno trintuve su kempine arba trintuve, padengta veltiniu. Kada pradėti nutrynimą nustatoma bandant. Jeigu tinkas yra perdžiuvęs, jį reikia sudrėkinti vandeniu.

 
 
 

Susisiekite su mumis ir patikėkite mums savo statybos darbus!

 

Visada nemokamai konsultuojame visais sienų ir lubų tinkavimo klausimais.
Skambinkite dabar +370 671 20682

ir mielai atsakysime į visus klausimus

 

 

Mūsų ilgalaikiai partneriai

 

 

 

betonavimo-paslaugos

 

Susisiekite su mumis