+370 671 20682

Tinkavimas gipsiniu tinku

 

Į darbų atlikimo vietą pristatomas tinko mišinys ir tinkavimo mašina, kuri pajungiama prie elektros maitinimo šaltinio ir vandens tiekimo. Jei nėra vandens tiekimo linijos, vanduo tiekiamas per tinkavimo mašinoje esantį siurblį, kuris tiekia vandenį iš bet kurios talpos. Prieš pradedant tinkuoti sienas ar lubas paviršiai yra nugruntuojami. Meistrai matuoja sienų kreivumą, daro ženklinimą, stato tinkavimo kampus, pasirengia darbui. Į tinkavimo mašiną užpilamas sausas gipso mišinys  ir meistrai yra pasirengę dirbti.

 

Darbų pradžioje pažymėtuose lygiuose pritvirtinami specialūs nerūdijantys tinko žymenys. Išoriniuose kampuose pritvirtinami specialūs kampeliai su tinkliniais kraštais (kampinis profilis), tam tikru atstumu vienas nuo kito ant sienos pritvirtinami specialūs nukreipiamieji. Po to, gipso mišinys pilamas į tinkavimo mašiną. Specialaus mechanizmo pagalba tinkavimo mišinys paduodamas į maišymo kamerą, kurioje jis susimaišo  su vandeniu. Dėl to, kad vandens tiekimas nesikeičia, gaunamas vientisas skiedinys, kas padidina gatavų paviršių teigiamas savybes, pavyzdžiui, sukibimo jėgą, tvirtumą, taip pat sumažina tinko mišinio suvartojimą. Tada skiedinio žarna skiedinys paduodamas į darbų vietą ir purškiamas ant sienų bei lubų. Paviršius padengiamas tolygiu skiedinio sluoksniu.

 

Pagrindiniai mechanizuotų tinkavimo darbų privalumai paruošimo ir padengimo etape:
• tokio sudėtingo proceso kaip maišymas mechanizacija;
• eliminuoja paruošto skiedinio pristatymą į darbų atlikimo vietą, viskas vyksta automatiškai;
• paviršiaus padengimas vyksta žymiai greičiau ir ekonomiškiau. Kartu tai leidžia sutaupyti laiko ir pinigų.

 

Po padengimo, specialių įrankių pagalba, tinkavimo skiedinys ant sienos yra išlyginamas. Pašalinamas tinko perteklius, vietose, kur jo trūksta – pridedamas. Tokiu būdu gaunamas išlygintas paviršius. Bet tai tik pusė darbo. Išlygintam tinko skiediniui leidžiama išdžiūti ir pradėti tvirtėti. Tai trunka maždaug 1-1,5 val.
Mechanizuoto tinkavimo išlyginimo etape privalumas yra tai, kad tinkavimo skiediniu per trumpą laiką galima padengti didelį plotą, atsiranda galimybė dirbti naudojant didelius glaistytuvus bei kitus daug privalumų turinčius tinkavimo įrankius. Kaip rezultatas, paviršius apdorojamas greičiau ir gaunasi lygesnis bei kokybiškesnis. Nauda – laiko ir pinigų ekonomija.
Kol išlygintas skiedinys džiūsta užbaigiami kampai, darbui paruošiamas kitas šalia esantis paviršius, besiribojantys plotai padengiami skiediniu, jis taip pat išlyginamas.

 

Tinkavimo mišinys, skirtas mechaniniam padengimui, specialiai yra sukurtas taip, kad apdorojimo procese ant paviršiaus išsiskiria šiek tiek skiedinio su klijais, dėl ko gaunama masė, kuria lengva užpildyti smulkius nelygumus, atsiradusius skiedinio lyginimo proceso metu.

 

Visas darbų procesas yra kontroliuojamas gulsčiuko pagalba, todėl sienos ir lubos gaunasi idealiai lygios ir glotnios.
Paviršiui sustingus, tinkas apipurškiamas vandeniu ir paviršius užtrinamas sudrėkinta kempine, po 5-10 min. nugludinamas glaistykle. Jei reikia, šią operaciją galima pakartoti 2-3 kartus. Gludinimas padeda visiškai pašalinti įbrėžimus, grublėtas vietas ir kitokius defektus, neišvengiamai atsirandančius lyginant skiedinį. Po šios nesudėtingos procedūros paviršius šiek tiek sutvirtėja, tampa lygus ir blizgantis.

Po tinkavimo darbų užbaigimo paviršius turi gerai išdžiūti. Tinko džiūvimo laikas priklauso nuo patalpos temperatūros ir drėgmės. Normaliomis sąlygomis, kai tinko sluoksnis storesnis negu 20 mm, džiūsta maždaug dvi savaites (10 mm tinko sluoksnis – vieną savaitę). Po džiovinimo paviršius yra paruoštas tolesnei apdailai: galima klijuoti keramines plyteles, tapetus ir netgi iš karto be jokio papildomo paruošimo dažyti. Taip yra dėl to, kad gipso tinkavimas atlieka statybose vienu metu 2 pagrindines funkcijas (išlyginimas ir glaistymas).

 

Darbo ir tinko džiūvimo metu oro ir pagrindo temperatūra negali būti žemesnė nei +5 C°. Patalpos turi būti gerai vėdinamos, neišdžiūvusių tinko paviršių negalima šildyti.

Išvada

 

Atliekant tinkavimo darbus mechaniniu būdu, Jūs:
• gaunate aukštos kokybės paviršių;
• negaištate savo brangaus  laiko;
• sutaupote pinigų.

 
 
 

Susisiekite su mumis ir patikėkite mums savo statybos darbus!

 

Visada nemokamai konsultuojame visais sienų ir lubų tinkavimo klausimais.
Skambinkite dabar +370 671 20682

ir mielai atsakysime į visus klausimus

 

 

Mūsų ilgalaikiai partneriai

 

 

 

betonavimo-paslaugos

 

Susisiekite su mumis